Szkolenia w ramach działalności statutowej
  SZKOLENIA ORGANIZOWANE PRZEZ OŚRODEK SZKOLENIA FTO AEROKLUBU POZNAŃSKIEGO

Szkolenie szybowcowe

Prowadzimy podstawowe szkolenia szybowcowe. Po ukończeniu 67-godzinnego kursu teoretycznego można przystąpić do szkolenia praktycznego w powietrzu. Szkolenie praktyczne polega na wykonaniu około 50 lotów z instruktorem po kręgu za wyciągarką, a następnie 5 lotów samodzielnych. Po ukończeniu szkolenia podstawowego kursanci mogą rozwijać swe umiejętności celem uzyskania licencji pilota szybowcowego SPL. Do uzyskania takiej licencji uczeń-pilot musi udoskonalić technikę pilotażu, wykonać loty termiczne oraz przelot, powinien również przeszkolić się na start za samolotem. Po uzyskaniu licencji pilot ma szansę podnosić swoje kwalifikacje podczas szkoleń w akrobacji, lotach bez widoczności ziemi czy też lotach nocnych. Istnieje również możliwość rywalizacji sportowej w zawodach przelotowych lub akrobacyjnych.

Szkolenie samolotowe

Dajemy Ci możliwość zdobycia licencji pilota samolotowego turystycznego PPL(A). Jest to pierwszy krok do samodzielnego latania na samolotach oraz szansa na dalsze szkolenie w zakresie lotów nocnych, akrobacyjnych, uczestnictwa w zawodach lotniczych oraz budowania nalotu potrzebnego do zdobycia licencji pilota samolotowego zawodowego CPL(A). Szkolenie rozpoczyna się od kursu teoretycznego - 110 h w trybie weekendowym. Następnie można przystąpić do szkolenia praktycznego - około 50 h w powietrzu wykonując loty z instruktorem oraz samodzielne. Kandydat po zaliczeniu państwowego egzaminu teoretycznego w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego oraz egzaminu praktycznego z egzaminatorem Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej otrzymuje licencję pilota samolotowego turystycznego PPL(A). Minimalny wiek uczestnika - 15 lat oraz posiadanie wykształcenia minimum gimnazjalnego lub nauka w szkole gwarantującej uzyskanie takiego wykształcenia.

Jeszcze nie wiesz, czy chcesz się szkolić? Przyjdź na lot widokowy - kliknij tu

.
Szkolenie balonowe

Aeroklub Poznański zaprasza na Teoretyczny Kurs Balonowy BPL.
Kurs obejmuje 50 godzin wykładów i jest podstawą do rozpoczęcia szkolenia praktycznego na balonach. Szkolenie praktyczne obejmuje około 16 godzin lotów z instruktorem oraz 3 loty samodzielne. Po uzyskaniu licencji będziesz mógł podziwiać piękno krajobrazów o wschodzie i zachodzie słońca, brać udział w licznych zawodach organizowanych na całym świecie oraz uczestniczyć w widowiskowych pokazach balonowych.

Informacje o aktualnych i planowanych kursach publikujemy na stronie internetowej Aeroklubu.
Zgłoszenia chęci uczestnictwa prosimy przesyłać na adres:
info@aeroklub.poznan.pl

POZOSTAŁE SZKOLENIA

Szkolenie spadochronowe
Kontakt: Skylive

Szkolenie modelarskie

Do udziału w działalności sekcji szczególnie zapraszamy młodzież dając jej możliwość budowania modeli w jednej z 20 modelarni w Poznaniu i okolicach. Sport modelarski można uprawiać praktycznie bez ograniczeń wiekowych.

Kontakt: przewodniczący sekcji modelarskiej