Odwiedzin: 1589248 
 
Meteo
   Szkolenia
   Kontakt

Aktualności
2016-06-19
Latanie w Pile
W niedzielę 19 czerwca członkowie oraz sympatycy Sekcji Paralotniowej gościnnie przebywali w Pile na lotnisku Aeroklubu Ziemi Pilskiej. Dobra pogoda oraz profesjonalna organizacja lotów i holi przez miejscową sekcję paralotniową zaowocowała wysokimi holami i doskonałymi długimi termicznymi lotami. Spotkanie było też doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz integracji środowiska paralotniowego naszego regionu.
    
2016-05-28
Obóz treningowy, Jeżów Sudecki
W majowy weekend w Jeżowie Sudeckim na Górze Szybowcowej, członkowie i sympatycy sekcji paralotniowej Aeroklubu Poznańskiego pod okiem instruktora paralotniowego Jana Borowicza doskonalili technikę pilotażu, startu oraz lądowania. Byli też i tacy, którzy po raz pierwszy odbyli swój pierwszy samodzielny lot i zapoznawali się z tajnikami latania na paralotni.
    
2015-09-10
Jesienny wyjazd sekcji Paralotniowej, Grappa
W dniach 10-19 września 2015r. tradycyjnie we Włoszech w rejonie masywu Grappa odbył się jesienny wyjazd sekcji Paralotniowej. Idealne warunki pogodowe umożliwiły doskonalenie umiejętności i technikę w lotach termicznych i wysokich.
    
2014-09-18
Jesienny obóz paralotniowy, Grappa
W dniach 18 do 27 września 2014r. odbył się jesienny obóz paralotniowy we Włoszech w rejonie masywu Grappa podczas którego piloci doskonalili umiejętności i technikę w lotach termicznych i wysokich. Dobra pogoda i doskonała widoczność nie zawiodły, a uczestnikom dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń i doświadczeń.

Zaobacz galerię zdjęć.
    
2014-03-16
Konferencja Lotno-Techniczna i Bezpieczeństwa Lotniczego 2014, Poznań-Malta
W dniu 16 marca 2014 r. w sali konferencyjnej POSiR Tor Regatowy Malta odbyła się Konferencja Lotno-Techniczna i Bezpieczeństwa Lotniczego w Aeroklubie Poznańskim.
W Konferencji uczestniczyło 140 członków AP i osób chcących wykonywać loty z lotnisk Kobylnica (EPPK) i Bednary (EPPB) w roku 2014.
Pobierz prezentację.
  
2014-01-12
14 Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów, Kalisz-Warszawa
Po raz 14. pojechali do Warszawy na rowerach, by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i wspólnie z Jurkiem Owsiakiem zbierać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i ogólnej opieki medycznej seniorów.

Przedstawiciel Aeroklubu Poznańskiego, członek sekcji Paralotniowej Marek Baumgart mimo deszczowej pogody i silnego wiatru wziął udział Wielkoorkiestrowej Sztafecie Cyklistów, która już po raz 14 wyruszyła z Kalisza do Warszawy na finał WOŚP. Siedmiu śmiałków, na czele z kaliskim kolarzem szefem sztafety Bronkiem Krakusem, pokonało 252 kilometry. Cykliści zawieźli do studia TVP 2 symboliczny czek z kwotą ponad 21.000 złotych zebraną podczas VIII Kaliskich Imprez Zamkniętych, które odbyły się w 49 szkołach Kalisza i powiatu w dniach od 7 do 9 stycznia.
Uczestnicy sztafety zaprezentowali się podczas rozmowy z Jurkiem Owsiakiem w studiu TVP2. W studiu otrzymali również gratulacje od wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego.

Marek Baumgart od kilku lat jest uczestnikiem corocznych sztafet cyklistów zarówno organizowanych zimą z Kalisza do Warszawy jak i latem z Kalisza do Kostrzyna nad Odrą na Przystanek Woodstock.
    
2013-10-13
14 Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza, Poznań
W niedzielę 13 października 2013 r. punktualnie o godz. 9 wystartował 14 Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Po raz kolejny w Maratonie pobiegł nasz kolega członek Aeroklubu Poznanskiego Marek Baumgart, który dystans 42 km 195 m pokonał w czasie 4:27:07, poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy o 5 minut.

Galeria zdjęć na stronie Maratonu.
  
2013-09-29
Jesienne zgrupowanie sekcji paralotniowej, Monte Grappa, Włochy
W dniach 20-29 września 2013 r. w rejonie Monte Grappa we Włoszech odbyło się coroczne jesienne zgrupowanie, podczas którego piloci sekcji paralotniowej doskonalili umiejętności latania swobodnego na paralotni w lotach termicznych i żaglowych. Doskonała pogoda umożliwiła rozegranie konkurencji na celność lądowania oraz zawodów na najdłuższy lot termiczny.
    
2013-07-01
Zgrupowanie sekcji paralotniowej, Jeżów Sudecki
W dniach od 1 do 7 lipca 2013r. na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim członkowie sekcji Paralotniowej doskonalili techniki startu, pilotażu i lądowania a kandydaci na pilotów poznawali pod okiem instruktora teoretyczne i praktyczne tajniki sztuki latania.
    
2013-03-17
Konferencja Lotno-Techniczna i Bezpieczeństwa Lotniczego , Malta
W dniu 17 marca 2013 r. w sali konferencyjnej POSiR Tor Regatowy Malta odbyła się Konferencja Lotno-Techniczna i Bezpieczeństwa Lotniczego w Aeroklubie Poznańskim.

W Konferencji uczestniczyło blisko 140 członków AP i osób chcących wykonywać loty z lotnisk Kobylnica (EPPK) i Bednary (EPPB) w roku 2013.

Prezentacja BL 2013 - pobierz
Prezentacja BL 2013 - medycyna lotnicza - pobierz
2013-01-13
13 Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów, Kalisz-Warszawa
Marek Baumgart członek Aeroklubu Poznańskiego wziął udział w 13. Wielkoorkiestrowej Sztafecie Cyklistów, która 13 stycznia wyruszyła z Kalisza do Warszawy. W tym roku wystartowało w niej dziesięciu cyklistów na czele z kaliskim kolarzem i pomysłodawcą sztafety Bronisławem Krakusem. To pierwsza i jedyna w Polsce rowerowa sztafeta jadąca zimą do Warszawy na finał WOŚP.
Marek Baumgart w Wielkoorkiestrowej Sztafecie jechał już po raz drugi. Uczestnicy pokonali ponad 250 kilometrową trasę z Kalisza do Warszawy, by wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Latem ubiegłego roku M. Baumgart brał udział również w Woodstockowej Sztafecie Cyklistów z Kalisza do Kostrzyna nad Odrą, gdzie organizowany jest rokrocznie Przystanek Woodstock.
    
2012-09-21
Zgrupowanie sekcji paralotniowej, Grappa
W dniach 21-30 września 2012r. tradycyjnie we Włoszech w rejonie masywu Grappa odbył się jesienny obóz paralotniowy podczas którego piloci doskonalili umiejętności i technikę w lotach termicznych i wysokich. Dobra pogoda i doskonała widoczność nie zawiodły, a uczestnikom dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń i doświadczeń.
    
2012-01-08
XII Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów, Kalisz-Warszawa
Członek Aeroklubu Poznańskiego Marek Baumgart w minioną niedzielę brał udział w Kolarskiej Wielkoorkiestrowej Sztafecie. Wspólnie z siedmioma innymi kolarzami z Wielkopolski (min. Bronisławem Krakusem, Zbigniewem Sobczakiem i Andrzejem Wodniakiem) pokonali ponad 250 kilometrową trasę z Kalisza do Warszawy, by wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Sztafeta ma już swoją 12- letnią tradycję. Co roku do sztafety dołączają debiutanci, by spróbować swoich sił na trasie i zagrać wspólnie z Owsiakiem na rzecz chorych dzieci.

Fot. Wioletta Przybylska
   
2011-11-19
Spotkanie z kontrolerami ruchu lotniczego, Poznań
Dnia 19 listopada 2011 r. odbyło się spotkanie członków i sympatyków Sekcji Paralotniowej z kontrolerami wieży TWR Poznań, zbliżania APP Poznań i FIS Poznań. Spotkanie poświęcone było omówieniu zasad ruchu powietrznego w CTR Poznań oraz odpowiedzialności za ruch kontrolowany i niekontrolowany.
Spotkanie z paralotniarzami prowadzili: Zbigniew Przyłębski i Ryszard Nowak (TWR Poznań), Ireneusz Martynek (FIS Poznań) oraz Krzysztof Sałkowski i Wojciech Nowaczyk (Aeroklub Poznański). Inicjatorem przedsięwzięcia był Marek Baumgart - przewodniczący Sekcji Paralotniowej.

Fot. Krzysztof Józefowicz
    
2011-10-01
Zgrupowanie sekcji paralotniowej, Dolina Stubai, Austria
Jesienne latanie w Austrii w Dolinie Stubai było zakończeniem tegorocznego udanego sezonu dla pilotów sekcji paralotniowej.
    
2011-09-30
Zgrupowanie sekcji paralotniowej, Semonzo, Włochy
W dniach 28-30 września 2011r. w miejscowości Semonzo we Włoszech odbyło się jesienne zgrupowanie, podczas którego piloci sekcji paralotniowej doskonalili umiejętności latania swobodnego na paralotni w lotach termicznych i żaglowych. Dobra pogoda i doskonała widoczność dostarczyły uczestnikom wielu nowych doświadczeń.
fot.: Paweł Arndt
    
2011-09-27
Trening paralotniowy, Lijak, Słowenia
W dniach 23-27 września 2011r. piloci sekcji paralotniowej doskonalili swoje umiejętności w lataniu termicznym w Słowenii. Idealna pogoda i doskonałe warunki panujace w okolicy masywu Lijak zaowocawały dobrymi, długimi i pełnymi emocji lotami.
    
2011-04-12
Zebranie sprawozdawczo-wyborcze sekcji paralotniowej, Kobylnica
W dniu 12 kwietnia 2011 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze sekcji paralotniowej.
Po zebraniu odbyło się spotkanie techniczne dla członków i sympatyków sekcji poświęcone warunkom wykonywania operacji lotniczych w obrębie lotniska Bednary
2010-12-03
Spotkanie Sekcji Paralotniowej, Lotnisko Kobylnica
W dniu 03 grudnia 2010r. o godzinie 19 w pubie Dolot na lotnisku Kobylnica odbyło się spotkanie członków Sekcji Paralotniowej Aeroklubu Poznańskiego.
2010-09-25
Włochy Grappa wrzesień 2010r
W dniach 17-25 września 2010r. tradycyjnie we Włoszech w rejonie masywu Grappa odbył się jesienny obóz paralotniowy, podczas którego piloci doskonalili umiejętności i technikę w lotach termicznych i wysokich. Dobra pogoda i doskonała widoczność nie zawiodły, a uczestnikom dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń i doświadczeń.
    
2010-05-01
Piknik Lotniczy Zborowo 2010
w dniu 1 maja 2010r. na lądowisku w Zborowie odbył się Piknik Lotniczy Zborowo 2010. Gospodarzem imprezy był Andrzej Szymański.

Szczegółowe dane lądowiska www.zborowo.pl.

Zobacz plakat ze szczegółowymi informacjami.
...poprzednia
 
do góry

 
Odwiedziny strony
Kamera
Grupa Akrobacyjna Żelazny
Oœrodek Szkolenia Lotniczego Żelazny 6
Rezerwacje obeiktów sportowych (squash, tenis, bowling) w ramach Studium Wychowania Fizycznego Politechniki Poznańskiej
Beata Choma
Zlot Gigantów 2016
Latanie precyzyjne. Aeroklub Poznański
77 Szkoła Bezpiecznego Latania
SAE AeroDesign Politechnika Poznańska
Gliding Team Klinika Kolasiński
www.aerofoto-kaczmarczyk.com
Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Poznańskiej
Akademicki Klub Lotniczy UAM
lotniczapolska.pl
CityZen
QR www.aeroklub.poznan.pl