2010-05-02 SAE AeroDesign East 2010, Dallas, Teksas, USA
W dniach 30 kwietnia - 2 maja 2010 w Fort Worth w Teksasie w USA odbyły się sponsorowane m.in. przez Lockheed Martin & Gulfstream zawody Society of Automotive Engineers SAE AeroDesign East 2010.

Reprezentacja Politechniki Poznańskiej zajęła najlepsze, z dotychczasowo uzyskanych, 6. miejsce w klasie Regular w gronie 44 drużyn z USA, Kanady, Brazylii, Meksyku, Wenezueli, Porto Rico, Indii i Polski, pozostawiając w tyle drużyny "lotniczych" polskich uczelnii: Politechniki Warszawskiej (12. miejsce) i Politechniki Rzeszowskiej (20. miejsce).

W klasie Micro, w gronie 11 drużyn, reprezentacja Politechniki Poznańskiej zajęła miejsce 4 (inne ekipy z Polski w tej klasie nie startowały).
W klasie Advanced, w gronie 10 drużyn, zwyciężyła reprezentacja Politechniki Warszawskiej (inne ekipy z Polski w tej klasie nie startowały).

Ekipę Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej, w której skład weszli także członkowie Aeroklubu Poznańskiego, tworzyli Wojciech Batog, Marcin Gajewski, Marcin Maćkowiak, Maciej Olechnowicz, Adam Szcześniak, Bartosz Szymkowiak i Maciej Wnuk oraz opiekun naukowy Radosław Górzeński.

Zobacz galerię ze zdjęciami.

Zobacz relacje z pobytu i zawodów.

Zobacz stronę ekipy Politechniki Poznańskiej z bogatymi galeriami i alternatywnymi relacjami.

Zobacz relacje z lat ubiegłych: 2008, 2009 i 2010.
Zdjęcia zamieszczone w artykule: