2008-04-20 SAE AeroDesign East 2008, Marietta Georgia USA
W dniach 18-20 kwietnia 2008r. w miejscowości Marietta w stanie Georgia w USA odbyły się, organizowane cyklicznie przez Society of Automotive Engineers SAE pod patronatem firmy Lockheed Martin, zawody AeroDesign East, w których wzięła udział reprezentacja Politechniki Poznańskiej wywodząca się z członków Akademickiego Klubu Lotniczego. W skład ekipy wchodziło 3 członków Aeroklubu Poznańskiego.

SAE Lockheed Martin

Zobacz, kto wchodził w skład reprezentacji Politechniki Poznańskiej na zawody SAE.

Zobacz listę instytucji, które wsparły start reprezentacji w zawodach SAE.

Udział reprezentacji Politechniki Poznańskiej w zawodach SAE nie doszedłby do skutku, gdyby nie liczne grono przyjaciół i sympatyków projektu.

Przeczytaj relacje członków ekipy z przygotowań do zawodów, pobytu w USA i samych zawodów.

Zobacz galerie zdjęć: oblot 5, USA 15-16, 17, 18, 19, 20, 21-24 (kwietnia)

Zobacz film z oblotu oraz z samych zawodów.

Zobacz stronę koła naukowego SAE AeroDesign.