Odwiedzin: 2184003 
 
Meteo2017-11-20 85 urodziny Aleksandra Anioły, Poznań
20 listopada 2017r. w modelarni "Jaskółka" odbyła się bardzo miła uroczystość – świętowanie 85 urodzin Aleksandra Anioły

Aleksander Anioła urodził się w Poznaniu 21.11.1932r. W latach 1969-2012 był prezesem modelarni "Jaskółka", aktualnie jest prezesem honorowym modelarni. Modelarstwem zainteresował się już w młodym wieku. Jego pasją była działalność społeczna i praca instruktorska z dziećmi i młodzieżą . W roku 1969 dokonał połączenia „klubu sprawnej ręki” działającym na poznańskim Sołaczu (którego to był kierownikiem), z modelarnią „Jaskółka” prowadzoną przez Jana Burego. Po połączeniu tych organizacji został kierownikiem i instruktorem w modelarni „Jaskółka”. Funkcje tę pełnił przez ponad 40 lat, by w roku 2012 przejść w stan spoczynku. Przez ponad 40 lat pracy instruktorskiej opiekował się i wyszkolił ponad 300 uczniów prowadząc zajęcia z różnych dziedzin modelarstwa lotniczego. Aleksander Anioła działał także w ZHP, był wieloletnim członkiem Rad Osiedlowych, działacz społeczny w kręgach seniorów. Organizator cyklicznej imprezy „Złazy Latawcowe” ze Swarzędzkiej Fabryki Mebli (gdzie pracował) do Kobylnicy. Odznaczony przez Ligę Obrony Kraju złotym medalem „Za zasługi dla LOK”.

Jego najbardziej znanymi uczniami są: Marcin Magner- uznany modelarz kolejowy, twórca makiety w Borówcu, Mariusz Kulas- uznany modelarz modeli lotniczych w klasie makiet, oraz Igor Megger- następca Aleksandra Anioły na stanowisku kierownika „Jaskółki”, kilkukrotny mistrz województwa modeli kartonowych.


Na fotografii od lewej:
Janusz Węcławiak- Kierownik modelarni "Iskra" na os. Chrobrego
Tadeusz Goławski- Starszy spec. d/s modelarstwa w LOK
Igor Megger- Kierownik modelarni "Jaskółka" i "Na skarpie"
Jubilat Aleksander Anioła
Bolesław Judkowiak- instruktor modelarni "Avia" na os. Przyjaźni
Mariusz Kulas- uczeń Aleksandra Anioły
do góry

 
Zlot Gigantów 2019
Grupa Akrobacyjna Żelazny
Oœrodek Szkolenia Lotniczego Żelazny 6
Rezerwacje obeiktów sportowych (squash, tenis, bowling) w ramach Studium Wychowania Fizycznego Politechniki Poznańskiej
Beata Choma
Latanie precyzyjne. Aeroklub Poznański
77 Szkoła Bezpiecznego Latania
SAE AeroDesign Politechnika Poznańska
Gliding Team Klinika Kolasiński
www.aerofoto-kaczmarczyk.com
Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Poznańskiej
Akademicki Klub Lotniczy UAM
lotniczapolska.pl
CityZen
QR www.aeroklub.poznan.pl