Odwiedzin: 2822091

2017-09-30 XV Poznańskie Szybowcowe Zawody w Celności Lądowania, Poznań/Kobylnica
Tradycyjnie - o godzinie 8.00 rano przed hangarem szybowcowym pojawiło się grono uczestników XV Poznańskich Szybowcowych Zawodów Na Celność Lądowania. Sprawnie wyhangarowano dwa Bociany, rozłożono Start Szybowcowy, przetransportowano wyciągarkę na wschodni skraj lotniska oraz wytyczono pod nadzorem Głównego Sędziego Pomiarowego - Mirka Hercoga linię do której mierzone były wyniki uzyskiwane przez Zawodników.

Po omówieniu zasad wykonywania lotów oraz kryteriów pomiarów wyników lądowań przystąpiono do rywalizacji. Już pierwsze starty w przyniosły spore emocje - sporo osiąganych wyników mieściło się w przedziale +- 10m dodatkowo sprzyjające warunki atmosferyczne - słoneczna pogoda, umiarkowany wiatr sprzyjały takiej formie spędzania wolnej soboty na Lotnisku w Kobylnicy. Każdy z uczestników miał okazję wykonać dwa starty do konkurencji. Jako wynik liczyła się suma z dwóch lotów. Najlepsze uzyskane pojedyncze wyniki to 24 cm - Paweł Błażejowski, 31 cm - Piotr Maciejewski i 80 cm - Marek Kamoś.

Po rozegraniu dwóch tur lotów Szybowcowym Mistrzem Aeroklubu Poznańskiego w Celności Lądowania na 2017 r. została Paulina Matecka z rezultatem 2,13 m (suma dwóch lądowań dzielona przez 2). Na drugim miejscu uplasował się Szymon Melosik (4,01 m), a na trzecim Marek Kamoś (4,37 m). Dodatkową nobilitacją dla wszystkich uczestników był start jednej z najlepszych pilotek szybowcowych Adeli Dankowskiej.
Szczegółowe osiągnięcia pozostałych zawodników tutaj.

Sprawna organizacja startów pod czujnym okiem Kierownika Lotów Pawła Masełkowskiego, duże zaangażowanie wszystkich uczestników lotów oraz sprawność Wyciągarkowych - pozwoliły na wykonanie w ciągu 5 godzin pond 50 lotów.

Na zakończenie zawodów w trakcie Spotkania Podsumowującego Sezon Lotniczy 2017 - Prezes Aeroklubu Poznańskiego Tomek Szczot oraz Barbara Grześkowiak - Bocian wręczyli najlepszym uczestnikom konkursu statuetki, okolicznościowe medale i dyplomy. Dyplomem i Medalem został również nagrodzony najstarszy uczestnik zawodów Witek Milewski

Zbyszek Meller
Zdjęcia zamieszczone w artykule: