Zlot Gigantów 2018

XI Ogólnopolski Zlot Gigantów 2018
29-30-01 lipca 2018 r. lotnisko Kąkolewo

11th GIANT MODELS’ AIR SHOW 2018 - June 29th till July 1st 2018 , Airfield Kąkolewo
more information

To już jedenasta edycja ogólnopolskiego spotkania modelarzy organizowanego przez Aeroklub Poznański i Urząd Miasta w Grodzisku Wielkopolskim.

Zapraszamy na lotnisko Aeroklubu Poznańskiego w Kąkolewie

XI Zlot Gigantów objęty jest honorowym patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego

Do uczestnictwa w pikniku zapraszani są modelarze latający zdalnie sterowanymi
• modelami samolotów o rozpiętości skrzydeł od 2 m w górę i posiadający napęd własny (żarowy, benzynowy, turbinowy lub silnik elektryczny),
• modelami helikopterów RC klasy 500 lub wyższej

XI Ogólnopolski Zlot Gigantów 2018 – rozgrywki i pokazy modeli latających tradycyjnie już będzie zawierał elementy rywalizacji sportowej (dla osób które zadeklarują udział w rywalizacji sportowej) polegającej na:
• w dniu 30 czerwca 2018r. - trenowania celności lądowania
• w dniu 1 lipca 2018r. – rywalizacji sportowej na celność lądowania – dla zwycięzców przewidziane puchary i nagrody rzeczowe

W zawodach tych może wziąć udział każdy uczestnik z dowolnym modelem samolotu spełniającym warunki uczestnictwa w Zlocie Gigantów.

Do pobrania regulamin sportowy rozgrywek.

W czasie trwania XI Ogólnopolskiego Zlotu Gigantów 2018
odbędą się pokazy lotów model samolotów z silnikami odrzutowymi

oraz także pokazy lotów modelami helikopterów

Goście specjalni: Martin Pickering i Raquel Bellot

Po raz pierwszy w Polsce wystąpią goście specjalni: Martin Pickering i Raquel Bellot.
Martin to utytułowany pilot RC w Europie i na świecie. Prezentuje niepowtarzalny styl szybkich, ciasnych i agresywnych kombinacji figur wykonywanych niezwykle nisko nad ziemią . Zapraszany jest na największe pokazy modelarskie na całym świecie.
Raquel to utytułowana pilotka modeli śmigłowców, uczestniczka międzynarodowych zawodów HELI. Prezentuje w tym dość męskim świecie delikatność i szaleństwo akrobacjami śmigłowca.
Więcej szczegółów o gościach na stronie http://martinpickering.es

Pracownia modelarska dla najmłodszych

W czasie trwania Zlotu Gigantów w jednym z namiotów będzie zorganizowana pracownia modelarska dla najmłodszych widzów. W czasie kilkunastu minut będzie można samodzielnie zbudować latający mikro samolocik i pod okiem instruktora wykonać pierwsze samodzielne loty modelarskie.

Atrakcje dla dzieci

W czasie trwania pikniku, dzieci będą mogły miło spędzić czas także w Jackolandzie

Posiłki dla rodziny

Posiłki dla widzów i uczestników pokazów zapewni Dakowski Dwór

Spotkanie integracyjne

W sobotę o godz. 19.00 – 23.00 planowane jest spotkanie integracyjne. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym spotkaniu prosimy o zgłoszenie tego zamiaru na formularzu rejestracyjnym.

Przechowanie modeli w polowych hangarach

Będzie możliwość przechowania modeli w jednym polowym namiocie wojskowym. Namioty te będą dozorowane w godzinach od 18.00 do 9.00 przez firmę ochroniarską. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie tego zamiaru w biurze organizatora w czasie rejestracji.

Sklepy modelarskie, pracownie modelarskie

Zapraszamy właścicieli sklepów modelarskich do organizacji stoisk na terenie naszego pikniku. Wszelkie informacje: Jacek Nowak - mail: jacek1607@wp.pl

XI Ogólnopolski Zlot Gigantów 2018 jest organizowany pod patronatem medialnym TVP3 oraz czasopisma Modelarz. Redakcja Czasopisma Modelarz ufunduje także puchar dla uczestnika latającego "najciekawszym modelem".

TVP3 Poznań
Modelarz

Nasz piknik modelarski dostrzegli i wspierają lokalni przedsiębiorcy

Wielkopolski Indyk Dakowski Dwór JackoLand Grofer
Plan Zlotu

29 czerwca 2018 lotnisko Kąkolewo

godz. wydarzenie

10:00-12:00 – organizacja miasteczka namiotowego, wygrodzenie stref, parkingów itp

12:00 –14.00 - rejestracja uczestników, wydawanie identyfikatorów, rejestracja kanałów,

14:00 –14.15 - Odprawa pilotów RC, omówienie zasad lotów i warunków bezpieczeństwa itp.

14:15-20:00 - treningowe loty modeli

30 czerwca 2018 lotnisko Kąkolewo

godz. wydarzenie

9:00-10:00 - rejestracja uczestników, wydawanie identyfikatorów itp.

10:00-10:15 - otwarcie pierwszego dnia XI Zlotu Gigantów 2018

10:15-13:00 - loty modeli

13:00-14:00 - oficjalny trening „na celność lądowania”

15:30-19:00 - loty modeli

19:00-23.00 - spotkanie integracyjne

1 lipca 2018 lotnisko Kąkolewo

godz. wydarzenie

9:00-10:00 - rejestracja uczestników ciąg dalszy; wydawanie identyfikatorów itp.

10:00-10:15 - otwarcie drugiego dnia XI Zlotu Gigantów

10:15-13:00 - loty modeli

13:00-14:00 - zawody „na celność lądowania”

14:00-15:00 - loty modeli

15:00- 15:15 - ogłoszenie zwycięzcy zawodów i rozdanie nagród

16.00 - zakończenie XI Zlotu Gigantów 2018

Lotnisko Kąkolewo

Zobacz szczegóły na Google Maps

Zakwaterowanie

Na terenie pikniku będzie wydzielone pole namiotowe z możliwością całodobowego podłączenia się do energii elektrycznej.

w ramach indywidualnych rezerwacji proponujemy:

Uwagi

Od godziny 11:00 codziennie na lotnisku dostępny będzie bufet z napojami oraz możliwością skorzystania z posiłków.
Na terenie pikniku będzie dostępny WC TOI-TOI i stanowiska do umycia rąk z wodą, energia elektryczna (z agregatu prądotwórczego).

Zgłoszenia

Zgłoszenia uczestnictwa proszę dokonywać dokonując wpisów do formularza rejestracyjnego.

Zobacz listę zgłoszonych.

Uczestnicy Zlotu Gigantów 2018 wnoszą opłatę organizacyjną (na lotnisku w Kąkolewie w czasie wydawania identyfikatora) w wysokości 50 zł (opłata uprawnia także do udziału w spotkaniu integracyjnym) od pilota RC - uczestniczącego w lotach lub osoby biorącej udział w pokazie stacjonarnym oraz 30 zł od osoby towarzyszącej biorącej udział w sobotnim spotkaniu integracyjnym.

Pobierz regulamin ogólny Zlotu Gigantów 2018.

Wszelkie uwagi organizacyjne:
Jacek Nowak