Zdzisław Reguła
1930-2021

Mgr inż. pil. Zdzisław Reguła (ur. 6 października 1930 w Poznaniu).
Skoczek i instruktor spadochronowy, pilot szybowcowy (srebrna odznaka) i samolotowy. Członek Aeroklubu Poznańskiego od 1947 roku. W latach 1957-1977 był członkiem centralnych władz lotnictwa sportowego (członek a następnie przewodniczący Komisji Rewizyjnej APRL).
Za działalność społeczną na rzecz lotnictwa sportowego został wyróżniony przez przez Międzynarodową Federację Lotniczą FAI Dyplomem Paula Tissandiera.
Był wielokrotnie członkiem komisji sędziowskich w czasie krajowych i międzynarodowych zawodów szybowcowych. Przez szereg lat pracował społecznie na rzecz sekcji szybowcowej jako pilot holujący.
W latach 1995 – 2004 Przewodniczący KSL Aeroklubu Poznańskiego.
W roku 2019 został odznaczony przez Aeroklub Polski odznaczeniem Zasłużony Działacz Lotnictwa Sportowego.
Absolwent Politechniki Poznańskiej - studia inżynierskie (1951-1955) oraz magisterskie (1955-1956).

Zbyszko Strzyż i Zdzisław Reguła przy szybowcu „Bocian”. (ok. 1951)

Uczestnicy I Krajowych Zawodów Spadochronowych, 3-10 sierpnia 1952 r. W środku Zdzisław Reguła.

„Jaskółka”. Od lewej: Kazimierz Wójcicki, Zbyszko Strzyż i Zdzisław Reguła (1954).

Podpisanie aktu afiliowania Poznańskiego Klubu Seniorów Lotnictwa do Aeroklubu Poznańskiego. Od prawej: Andrzej Smorawiński, Lech Szutowski – Dyrektor AP, Jerzy Domicz – Prezes AP. Po lewej Zdzisław Reguła – Prezes Klubu Seniorów. Kobylnica maj 1995.

Spotkanie członków PKSL. Stoją od lewej: Kazimierz Hyjek, Jerzy Lisiecki, Jerzy Skrzypczak, Rene Kamoś, Paweł Wieczorek, Stanisław Kozłowski, Janusz Kolanowski, Jan Bury. Siedzą od lewej: Zygmunt Torz, Klemens Krzyżanowski, Aleksandra Wojtkowiak, Zdzisław Reguła, Janusz Łukaszewicz (2004).

80-te urodziny Janusza Łukaszewicza (2005).